Kontaktujte nás: +420.775.368.020 | andrea(a)servisprofirmy.eu

VÝŠIVKY - NÁŠIVKY - APLIKACE - ETIKETY

STROJNÍ VYŠÍVANÍ PRO REKLAMNÍ A FIREMNÍ ODĚVY

TYPY VÝŠIVEK DLE PROVEDENÍ

 

Strojní výšivka

VÝŠIVKY

Strojní výšivky jsou nejčastěji používaným způsobem aplikce loga.
Tento způsob je vhodný pro většinu textílií. Oproti tisku lze realizovat výšivky ve stejné barvě jako je podklad (tón v tónu) a přesto je výšivka výrazná díky lesklosti nití a její plastičnosti. Výšivka při údržbě oděvu nevyžaduje žádné zvláštní zacházení. Není pouze vhodné ji žehlit a chemicky bělit. Počet barev nehraje v ceně výšivky žádnou roli.


 

Nášivka

NÁŠIVKY

Nášivky jsou obdobou výšivek, jen vyhotoveny na jiný pokladový materiál pro následné přišití na požadované místo oděvu. Nášivka proto musí mít jasně daný obrys aby ji bylo možné obšít konturou a vystříhnout z podkladového materiálu. Vhodné použití je na místa oděvu, kde není možné upnout vyšívací rám (u zipů, přes silné švy), na nepromokavé či kožené
bundy kde není žádoucí prošití materiálu mnoha tisíci stehy.


 

Aplikovaná výšivka

APLIKACE

Aplikace je variace výšivky (etikety) a nášivky. Jako podklad se využívá přidaný materiál aby nebyly stehy vyšívány v celé ploše. Okraj materiálu po obstřižení je následně přešit stehy, tak že není okraj přidaného mateiálu patrný. Aplikace mohou být provedeny formou výšivky , nebo vytkávaného loga, které umožňuje vyobrazení jemnějších detailů než při klasickém strojním vyšívání.


 

Tkaná etiketa

TKANÉ ETIKETY

Etikety jsou nejčastěji používaný způsob označení oděvu výrobci. Jsou utkány na speciálních strojích. Dodávány jsou buď nařezané na jednotlivé kusy včetně sežehlených záložek nebo navinuté na kotouči. Tkané etikety mohou být zhotoveny v kvalitě taft nebo satén se zakončením okrajů termořezem, ultrazvukem nebo obšitím. Lze vytkat až 11 barev. Výhodou je realizace větších detailů menší velikosti.


 

Tkané aplikace

TKANÉ APLIKACE

Jedná se o provedení motivu vytkáním a aplikováním na podklad vyšívacím strojem. Prakticky je to kombinace vytkávané etikety a aplikace. Opět platí, že lze ralizovat drobnější detaily grafiky. Tato technologie je vhodná z důvodu minimálního množství výroby při vytkávání pro velké zakázky od 2000 ks.